top of page
IMG_1472.jpg

חשוב לדעת

איך אנחנו מדפיסים את האלבומים?

אנחנו מדפיסים בסטנדרט הגבוה ביותר בתחום - פיתוח פוטוכימי על גבי נייר פוטו איכותי.

דפי האלבומים הם דפים עבים בפתיחה שטוחה של 180 מעלות.

מהן הוראות הסגירה?

גודל: כגודל האלבום הפתוח (לדוגמה 30/60).

קובץ: פורמט jpg , רזולוציה 300dpi , פורמט צבע sRGB.

בליד: בדפים ללא שוליים - עיצוב על גודל הדף המלא תוך התחשבות בבליד פנימי (מרווח ביטחון) של 1 ס"מ עבור אלמנטים שחשוב שלא ייחתכו.

בדפים עם שוליים – עובי השוליים 1 ס"מ לפחות.

תהליך בניית האלבום כולל חיתוך של 2-4 מ"מ מכל הצד לצורך יישור הקצוות. מרווח הביטחון עבור אלמנטים כמו חלקי גוף מבטיח שלא תהיה פגיעה בתמונות.

אילו כריכות ניתן להזמין לאלבומים?

במערכת ההזמנות תוכלו לבחור ממגוון חומרי כריכה ותוספות לכריכות המוצגות באופן גרפי וברור.

מה זמן העבודה?

זמן העבודה שלנו הוא עד 4 ימי עבודה. בדרך כלל העבודה תהיה מוכנה אפילו לפני.

איך העבודה מגיעה אליכם?

אנחנו עובדים עם חברת שליחויות שמספקת שירות לכל חלקי הארץ.

זמן המשלוח לערים הוא עד 3 ימי עבודה וליישובים עד 5 ימי עבודה. ברוב המקרים המשלוח יגיע לפני.

עם זאת, ישנם מקרים בהם מתעוררים עיכובים במשלוחים שאינם תלויים בנו ולכן אנחנו לא יכולים להתחייב לזמן המשלוח.

ניתן גם לאסוף את העבודה מאיתנו.

איך לשמור על האלבומים?

הנייר הפוטוכימי עליו אנו מדפיסים שומר על איכותו למשך שנים רבות. כדי שתוכלו ליהנות מהאלבומים ביחד עם הנכדים, הקפידו על מספר כללים:

אחסנו את האלבומים במצב שכיבה, במקום מוגן משמש ורטיבות בחדר שאין בו שינויי טמפרטורה או לחות קיצוניים (לא ברכב!).

דפדפו באלבום על שולחן ישר ונקי (לא על הברכיים), בידיים נקיות ובאזור נקי ממזון או לכלוך.

אם מסיבה כלשהי דף באלבום נרטב, נגבו את הרטיבות בעדינות והשאירו את הדף פתוח עד לייבוש מלא. סגירה של דף שלא התייבש תגרום להדבקת הדף וקילוף התמונה.

תקלות

אנו עושים את המירב על מנת לעבוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ותהליך העבודה שלנו כולל בקרת איכות קפדנית בת מספר שלבים.
עם זאת, כמו בכל תהליך או מוצר, קיימת אפשרות לקבלת מוצר שנפלה בו טעות. 

התהליך במצב כזה כולל איסוף של העבודה מהלקוח. במקרים כאלה אנו עושים מאמץ לטפל במהירות האפשרית, אך יש לקחת בחשבון זמן טיפול הכולל איסוף העבודה אלינו ושליחה בחזרה.

מה הטריק? איך אפשר לצפות לעבודה טובה במחיר נמוך כמו שאנחנו מציעים?

אין טריק ואין קומבינות. אנחנו מציעים את המוצר המקצועי והאיכותי ברמה גבוהה של בקרת איכות ושירות.

במיזם שותפים שחקנים עם ניסיון של שנים בתחום. הרעיון הוא להפעיל תהליך מסודר ומובנה שנתמך בטכנולוגיה ואדמיניסטרציה מינימלית כדי להציע מוצר פרימיום במחיר אטרקטיבי מבלי להתפשר באף פרמטר, אלא להיפך.

מהו אלבום דיגיטלי וסקירת סוגי האלבומים השונים

 אלבום דיגיטלי (באנגלית Digital album או Flush mount album), הוא אלבום תמונות הבנוי מדפים המודפסים באופן מלא על שני חלקי העמוד של כל דף.
מקור השם הוא בעיבוד הגרפי המבוצע על דפי האלבום טרם הדפסתם, במהלכו משולבות התמונות הרצויות בדפי האלבום.

 

השימוש בתוכנת עיצוב לאלבומים מאפשר לשלב מספר רב של תמונות בכל דף אלבום ולהוסיף טקסט, רקעים ואפקטים שונים. בשוק קיימות מגוון תוכנות עיצוב אלבומים ייעודיות המשמשות לצורך זה.

במקור (ועד היום), שימשו האלבומים הדיגיטליים לתחום האירועים - חתונות, בר/בת מצווה ובריתות.

האלבום הדיגיטלי מתאים לצורך זה מאחר והוא מכיל מספר רב של תמונות המעוצבות בצורה מעניינת יותר מזו שאנו רגילים אליה באלבום כיסים רגיל, נשמר לאורך זמן ואינו מכיל תמונות רבות שעלולות להיקרע ולהבלות עם הזמן.

 

אלבומי אירועים הם אלבומי פוטו מקצועיים המוזמנים על ידי הצלמים מבית הדפוס הייעודי עבור לקוחותיהם.

ללקוח הסופי והלא מקצועי, לרוב אין גישה לבתי הדפוס שמייצרים את אלבומי הפוטו מקצועיים.

 

אלבומים אלה מודפסים על גבי נייר פוטו איכותי במידות שונות בתהליך פיתוח "רטוב". בתהליך זה מתקבלת תמונה איכותית ונקייה העולה באיכותה על הדפסה פשוטה יותר בטכנלוגיית לייזר או הזרקת דיו.

עבור חתונות, בנוסף לאלבום המיועד לחתן ולכלה, נהוג לייצר זוג אלבומים דיגיטליים במידה קטנה יותר המיועדים להורי הזוג, הנקראים אלבומי הורים.

 

ההתפתחות הבאה בתחום הביאה לעולם את האלבומים הדיגיטליים לקהל הרחב וכיום קיימים אתרי אינטרנט רבים המאפשרים לכל החפץ בכך לעצב ולהזמין אלבומים דיגיטליים בעזרת תוכנות עיצוב אלבומים חינמיות, פשוטות וידידותיות.

אלבומים אלה משמשים לכל מטרה – מתנה ליום הולדת, אירוע משפחתי, סיכום תקופת ילדות, פרישה מהעבודה או לכל מטרה אחרת.

 

עם זאת, קיימים מספר הבדלים משמעותיים בין אלבומי האירועים הדיגיטליים המקצועיים לבין אלבומי החובבים הדיגיטליים שחשוב להכיר:

 

  •  אלבומים לאירועים מעוצבים לרוב על ידי מעצבים מקצועיים העושים שימוש בתוכנות מתקדמות לעיצוב האלבום. שימוש בתוכנות כאלה יביאו בדרך כלל לתוצאה סופית טובה יותר מזו המתקבלת על ידי מעצב חובבן.

  •  אלבומי חובבים מודפסים לרוב במדפסות "יבשות" מסוגים שונים. איכות התמונה אינה משתווה לזו של פיתוח "רטוב", לב התהליך זהה לתהליך פיתוח התמונות במעבדות הצילום שכולנו מכירים.

  • עובי הדפים באלבומי האירועים גדול יותר, ומשווה לאלבום מראה יוקרתי יותר.

  • אלבומי חובבי נכרכים לרוב כמו ספר בו כל עמוד מעוצב בנפרד. אלבומי אירועים נכרכים באופן שונה המאפשר פתיחה מלאה של כל דף, כך שלמעשה האלבום אינו בנוי מעמודים, אלא מדפים בגודל כפול מגודלו של האלבום כאשר הוא סגור.

  • הגדלים המוצעים לאלבומי חובבים בדרך כלל קטנים יותר מהגדלים המוצעים עבור אלבומי אירועים.


כריכות אלבומי החובבים פשוטות ולרוב מבחר הכריכות המוצע כולל כריכות מודפסות בלבד או כריכות דמוי עור בסיסיות ביותר.


בבחירת אלבום אירועים, ניתן לבחור מגוון כריכות מהודרות, מחומרים שונים כגון דמוי עור, או בדי פשתן וטקסטורות חומרים שונות בהן ניתן לשלב תוספות שונות כגון הטבעה אישית בצבע, הדפסת איור או טקסט על הכריכה.

איכות ומראה האלבומים הללו שונה בתכלית ממראה האלבומים הדיגיטליים הפשוטים.

 

אנחנו ב Red-Box Albums שמנו לנו למטרה להנגיש את אלבומי הפוטו המקצועיים שהיו עד היום מוצר השמור לצלמים מקצועיים, לכלל הלקוחות.

אין סיבה שלקוח שאינו צלם מקצועי, ייאלץ להסתפק באלבומים הבסיסיים והפשוטים שמציעים רובם המוחלט של אתרי האינטרנט השונים הפונים לקהל הרחב.

שלא נתבלבל - האלבומים הללו מצוינים ובהחלט יכולים לעשות את העבודה, אבל יש מקרים בהם אנחנו רוצים יותר מזה ומחפשים דווקא את המוצר היוקרתי והאיכותי יותר.

בדיוק כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

הינגשנו את התהליך בעזרת תהליך פשוט ומונה ותוכנת עיצוב ידידותית שאינה דורשת ידע מוקדם מחד, אך מכילה את כל הכלים החזקים הקיימים בתוכנות המקצועיות מאידך, בעזרתה תוכלו לעצב אלבום פוטו מקצועי בקלות ולכל מטרה.

 

למה חשוב לשים לב בבחירת אלבום דיגיטלי?
כפי שציינו, קיימים סוגים שונים של אלבומים דיגיטליים הנבדלים ביניהם בפרמטרים רבים. בתהליך הזמנת אלבום פוטו מקצועי, כדאי לשים לב לנקודות הבאות:

 

  • עיצוב האלבום – לכל לקוח סגנון שונה. תוכנת העיצוב מעמידה לרשותנו כלים שונים לעריכת האלבום. מומלץ לקחת את הזמן ללמוד את האפשרויות השונות ולעצב אלבום מושקע ועשיר שימשוך את העין.

  • דפי האלבום – אלבום פוטו איכותי מודפס על נייר פוטו בתהליך "רטוב". הרזולוציה הסטנדרטית בה מעובדים ומודפסים דפי האלבום היא 300 dpi . תוכנות העיצוב יודעות לבדוק ולהציג לנו הודעה מתאימה במידה והתמונות שאנחנו משלבים באלבום אינן באיכות וברזולוציה המתאימה. במקרה כזה, נוכל להחליף את התמונה או להקטין אותה עד לרמה שבה תיעלם ההתראה. 

  • עם סיום העיצוב, חשוב לוודא שעיצבנו את כל הדפים ושסדר הופעתם הוא הסדר הרצוי.

  • כריכת האלבום – הכריכה היא כרטיס הביקור של האלבום והרבה פעמים משמעותית לא פחות מהתוכן. אנחנו ממליצים בחום לעבור בעיון על מגוון הכריכות השונות המוצעות והאפשרויות לתוספות בכל אחת מהן, ולבחור באפשרות שתפסה לכם את העין ולדעתכם היא המתאימה ביותר.

 

אם הגעתם עד כאן, אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות לכם קצת סדר בבלגן.

אם לא, או שסתם יש לכם שאלות או רוצים עוד מידע, אתם מוזמנים ליצור קשר. נשמח לדבר.

bottom of page